Ponadczasowa historia

Nikt Ci nie uwierzy – blog książkowy

Luty 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Czy aby na pewno nikt Ci nie uwierzy?

Czy aby na pewno nikt Ci nie uwierzy?

Lutowa nowość wydawnictwa MANDO pt. Nikt Ci nie uwierzy od TaniaKsiazka to historia, którą zapamiętuje się do końca życia. Autorka, Magdalena Knedler, stworzyła dzieło literackie pełne emocji i wzruszeń.Historia oparta na faktach porusza trudny, ale bardzo aktualny temat.

Nikt Ci nie uwierzy, czyli temat aktualny

Książka opowiada o losach dziewczyny, która jest dziedziczką fortuny. Jednak będzie mogła otrzymać pieniądze dopiero po ukończeniu pełnoletności. Jej matka wychodzi ponownie za mąż, za szanowanego i cieszącego się ogromnym zaufaniem społecznym człowieka. I w tym momencie zaczyna się koszmar głównej bohaterki… Tytuł mówi sam za siebie. Bohaterka staje się ofiarą ciężkiej przemocy. Jak często słyszy się od oprawców słowa “i tak nikt Ci nie uwierzy”… bez względu na to czy jest to przemoc fizyczna, psychiczna czy seksualna. I ofiara zostaje z problemem sama. Zupełnie sama. Bo przecież i tak jej nikt nie uwierzy. A może ona sama jest winna? Pamiętajmy, że przemocy nie tłumaczy nic. Oprawca, w tym przypadku bardzo elegancki i ogólnie lubiany człowiek, dobry i miły. Nikt nawet nie może podejrzewać, że może być potworem.

Prawdziwa historia

Autorka napisała książkę opartą na faktach, co jest dodatkowo wstrząsające. Historia Ursuli i Dörte wprawia w osłupienie nawet najmniej emocjonalnych czytelników. Ojczym manipuluje dziewczyną, w bezczelny i arogancki sposób wykorzystuje ją seksualnie. Psychika dziewczyny została doszczętnie zniszczona. Czuje się winna, jest zupełnie sama z ogromnymi problemami. Okrucieństwo to łagodne określenie tego, co się dzieje w książce. Dodatkowo babcia 12letniej bohaterki  wzbudza odrazę i obrzydzenie przez naganny sposób, w jaki traktuje dziewczynkę. Cały koszmar trwa kilka miesięcy. Własny dom, własne cztery kąty okazują się być więzieniem bez wyjścia.

Nikt Ci nie uwierzy” porusza temat bardzo ważny społecznie. Pokazuje jakie tragedie mogą kryć się w rodzinie, która na pozór wydaje się idealna. Nie można oceniać ludzi na podstawie pozorów, które stwarzają. Czasami warto stanąć i przyjrzeć się tej dziewczynie, która ma wiecznie przekrwione oczy, ale która kryje swój smutek za pozornym uśmiechem. Niestety taka dziewczyna może być tuż obok każdego z nas. Historia jest pełna wzruszeń, okrucieństwa, bólu i skrajnych emocji. Najgorsze w tym wszystkim jest jednak poczucie winy naprawdę niewinnej dziewczynki, jeszcze dziecka, które przez całe życie będzie obarczona urazem psychicznym, o którym nigdy nie zapomni, będzie w niej tkwił do ostatnich chwil.