Ponadczasowa historia

Nikt Ci nie uwierzy – blog książkowy

Luty 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Wstrząsająca historia oparta na faktach

Wstrząsająca historia oparta na faktach

Nikt Ci nie uwierzy” to najnowsza książka autorstwa Magdaleny Knedler, wydana przez wydawnictwo MANDO. Lutowa nowość oparta na prawdziwych wydarzeniach już od pierwszych dni wstrząsnęła całym rynkiem czytelniczym.

Prawdziwe okrucieństwo

Historia przedstawiona przez autorkę oparta jest na faktach, o czym nie wiedzą wszyscy czytelnicy. Książka wprawia w osłupienie, sprawia, że trudno otrząsnąć się po jej odłożeniu. Nic już nie jest i nie będzie takie samo. Okrucieństwo, które dzieje się w historii przedstawionej przez Magdalenę Knedler, może znaleźć się u każdego z nas, czasami miły sąsiad zza ściany może być oprawcą dla swojej rodziny… O czym zatem jest książka? Już sam tytuł jest na tyle wymowny, że nie mamy wątpliwości, że chodzi o przemoc. W tym przypadku chodzi o przemoc psychiczną, fizyczną i seksualną. Ta straszna mieszanka niszczy życie dwunastoletniej dziewczynki i jej kuzynki. A miało być tak pięknie. Starsza dziewczyna, główna bohaterka, jest dziedziczką fortuny, ale pieniądze otrzyma dopiero po ukończeniu osiemnastu lat. Matka młodszej dziewczyny, kuzynki głównej bohaterki, wychodzi za mąż za lubianego i cieszącego się dobrą opinią mężczyznę. Niestety to tylko gra pozorów. W rzeczywistości ten pozornie elegancki, uśmiechnięty i dobrotliwy mężczyzna staje się prawdziwym oprawcą. Tragedia, jaka dzieje się w czterech ścianach trwa kilka miesięcy. “Nikt Ci nie uwierzy” – te słowa molestowana bohaterka słyszy wielokrotnie od zbrodniarza. I czuje się winna. Zresztą sam oprawca wielokrotnie zapewnia ją, że to ona przyczyniła się do tego, co się dzieje.

Wszystko o “Nikt Ci nie uwierzy”


Reasumując, jest to książka mądra i pouczająca. Porusza bardzo trudne tematy, ale pokazuje też, że warto walczyć do ostatnich chwil. Mimo wszystko i przeciwko wszystkiemu. Autorka opisuje historię w sposób niezwykle emocjonalny, co z łatwością udziela się czytelnikowi. Dodatkową postacią negatywna jest tutaj babka, która powinna być ciepła i wspierająca, a w tym przypadku jest okrutna, wyzuta z pozytywnych uczuć w stosunku do dwunastolatki. Ta niesprawiedliwość, jaka spotyka dziewczynę sprawia, że czytelnik z łatwością wciela się w nią, chce nią w jakiś sposób pokierować, pomóc, doradzić. Ale nie ma jak… Książka jest bardzo wciągająca, można ją wręcz pochłonąć, ale czasami z nadmiaru emocji trzeba ją odłożyć żeby nieco ochłonąć. Bo jak można robić taką krzywdę młodym dziewczynom, które powinny wchodzić w życie uśmiechnięte i z czystą kartą. Ból zadany przez oprawcę zostanie w nich całe życie.